Haber

Onur Erim kimdir? Onur Erim Meral Akşener’e Ne Demişti, Neden Gündemde?

Gündemin öne çıkan isimleri arasında yer alan Onur Erim ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Geçtiğimiz gün A Haber canlı yayınında UYGUN Parti lideri Meral Akşener hakkında sert sözleriyle dikkat çeken Onur Erim’in kim olduğu merak konusu oldu. Melih Gökçek’in eski uygulaması Erim, siyasi gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarla sık sık gündem oluyor. Peki Onur Erim kimdir? Onur Erim ne dedi?

Tüm detaylar içeriğimizde…

Onur Erim kimdir?

1971 yılında İstanbul’da doğan Onur Erim, İstanbul’da doğdu. Tam adı Ramazan Onur Erim’dir. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra lise ve üniversite eğitimini ABD New Jersey’de aldı. Erim, lisans eğitimini New Jersey’deki Seton Hall Üniversitesi’nde; ekonomi mühendisliği ve siyaset bilimleri üzerine. Onur Erim, mezun olduktan sonra eğitimine Çin’de Washington DC (School of Political Campaign Management) ve Pekin Üniversitesi’nde (University of International Business and Economics) devam etti. Bu eğitimler çoğunlukla siyasi seçim kampanyalarının yönetimi ve uluslararası ticaret üzerineydi.

Onur Erim’in Kariyeri

Kariyerine 1992 yılında Beyaz Saray’da Başkanlık Sarayı Stajyeri olarak başladı. 1996’da Clinton-Gore Cumhurbaşkanlığı Seçim Kampanyası Etnik Seçmenler Masasının aktif bir üyesiydi. Sadece siyaset sektöründe değil, finans sektöründe de görev yapan Erim, Global Capital Finance (ABD) Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra Moneywell Bank’ta (ABD) Ticari Krediler Genel Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Türkiye’nin 2009 yerel seçimleri öncesinde eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Seçim Danışmanı olarak Türkiye’ye döndü. Onur Erim, Gökçek’in teklifi üzerine 6 yıl başdanışmanlık görevine devam etti.

Onur Erim evli mi?

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hayata geçirdiği kurumsal projelerde yer alan Ramazan Onur Erim evli ve iki çocuk babasıdır.

Onur Erim neden gündemde?

A Haber’in son canlı yayınına Onur Erim konuk oldu. Seçim döneminin hızla yaklaştığı bu günlerde CHP ve ÂLÂ Parti propagandasını anlattı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında sert sözler kullanması sosyal medyanın gündemine oturdu. Erim büyük tepki aldı.

Onur Erim ne dedi?

Onur Erim, Meral Akşener’in ‘O teröristin eli bu ele dokunsa; ‘Vallahi keserim, keserim’ sözüne cevaben; “El değmemiş önemli değil, başka bir şekilde dokunmuş, bilmiyorum.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu