Haber

Karadeniz tatil seyahatlerinin gözdesi oldu

İSTANBUL (İGFA) – Ramazan Bayramı’nın bereketi seyahat şubesine de yansıdı. 11 günlük tatil seyahati döneminde sefer sayısında yüzde 50’ye, yolcu sayısında ise yüzde 240’a varan artış yaşandı.

Kamil Koç Genel Müdürü Çağatay Kepek, tatillerini aileleri ve sevdikleriyle birlikte geçirmek isteyen yolcuların memleketlerine gitmeyi tercih ettiklerinin gözlemlendiğini belirterek, 11. yılda şehirlerarası yolcu taşımacılığında yüzde 240’a varan artış yaşadıklarını kaydetti. Günübirlik tatil gezisi, günlük sefer sayısı ise binden bin 500’e çıktı. Bunların kaldırıldığını ve Ramazan Bayramı’nın pandemi sonrası seyahat segmenti olarak yaşadığımız en hareketli bayram olduğunu söyledi.

Sektörün hareketliliğini yansıtan rakamlara göre Ramazan Bayramı’nda yolcuların en çok Karadeniz Bölgesi’ne yöneldiğini kaydeden Kepek, bayram boyunca en çok seferlerin düzenlendiği ve yolcuların en çok sefer düzenlendiği İç Anadolu’nun ise bayram boyunca en çok tercih edilen ikinci rota olduğunu kaydetti. taşınır.

Kamil Koç’un 2023’te 28 bin olan günlük ortalama yolcu sayısının Ramazan’da 24 bine düştüğünü kaydeden Kepek, 14 Nisan’da tatil seyahatlerinin başlamasıyla birlikte katlanarak arttığını kaydetti. 14-24 Nisan ortasında ağırlaşan tatil dönemi ise 55 bin oldu dedi.

GERİ DÖNÜŞTE YOLCU SAYISI YÜZDE 240 ARTTI

Tatil dönüş trafiğinin başladığı 23 ve 24 Nisan tarihlerinde rekor uçuş ve yolcu sayısına ulaşıldı. Tatilin son günü olan 23 Nisan’da bin 450 seferle 81 binden fazla yolcu taşıyan Kamil Koç, 24 Nisan’da bin 500 sefere ve 82 bin yolcuya ulaştı. eli, ramazan ayı ortalamasının üç katını aşarak yüzde 240’a ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu