Yaşam

Kibrit çöpü bulmaca #6: Sadece iki kibrit çöpünü 30 saniyede hareket ettirerek denklemi çözebilir misiniz?

Zeka testleri, motor becerileri ve hafıza yeteneklerini geliştirirken aynı zamanda eğlenmenizi sağlayan çevrimiçi araçlardır. Zihninizi uyandırırken beyninizin uçlarını test etmek için tasarlanmıştır.

Zeka testlerinin birçok türü vardır. Bu türler arasında optik yanılsama testleri, matematik bulmacaları, iki fotoğraf arasındaki farkları bulma, satranç bulmacaları ve kibrit çöpleri en popüler olanları arasındadır.

Haber7.com Bugün grup olarak hazırladığımız zeka testi köşemizde hem eğlenmenize hem de kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak kibrit çöpü bulmacası var. Kibrit çöpü bulmacaları kolay matematiksel denklemlerden veya durumlardan oluşur. Belirtilen sayıda kibrit çöpünü hareket ettirerek görüntüdeki hatayı düzeltmeniz bekleniyor.

Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi bu kibrit çöpü bulmacasında matematiksel bir denklem var. “ 12 – 5 = -1 ” denklemi bildiğiniz gibi yanlış. Sadece iki kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemi yeniden düzenlemenizi istiyoruz. Bu meydan okuma için size verilen son tarih: sadece 30 saniye…

Hazırsanız ve kendinize güveniyorsanız, haydi başlayalım!

SADECE İKİ KİTAP ÇUBUĞUNU HAREKETE GEÇİREREK DENKLEMİN DÜZENLENMESİKibrit çöpü bulmacası ile zihninizi uyandıracak, kendinizi test etme ve zamana karşı mücadele etme fırsatı bulacaksınız. Adet döneminiz başladı, tüm odağınızı görselliğe verin. Yalnızca iki kibrit çöpünü hareket ettirmenize izin verilir ve denklemi yeniden düzenleyebilirsiniz. İsterseniz sonucu değiştirin, ya da doğru sonuç için denklemin sol tarafını değiştirin. Karar sana kalmış.

Kibrit çöpü bulmacası aynı zamanda hayal gücünüzü destekleyen bir testtir. Çözümü bulmak, süreci iyileştirmek için hayal gücünüzü kullanmanızı gerektirir.

Hiç sadece iki kibrit çöpünü hareket ettirerek gerçek sonuca ulaştınız mı? Yoksa hareket etmek için ihtiyacın olan kibrit çöplerini bulabildin mi? Endişelenmeyin, hâlâ aramanız garip değil. Bu kibrit çöpü bulmacanın zorluğu, hazırladığımız diğer kibrit çöpü bulmacalarına göre biraz daha yüksektir.

Eğer çözümünü bulamıyorsanız süre dolduğunda sizin için hazırladığımız analiz görseline bakabilirsiniz. Ayrıca hazırladığımız diğer kibrit çöpü bulmacalarıyla da kendinizi test edebilir ve kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Sadece iki kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemi tamamlayan hamleyi bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Yavaş yavaş zeka testlerinde uzman olursunuz. Belki bu testler karşınıza atıştırmalık olarak gelebilir. Ama emin olun, zihninizi sakin tutmak çok faydalıdır…

ZORLUK BİTTİ: ÇÖZÜM SIRASI

Evet dönem bitti. Gelelim sadece iki kibrit çöpünü hareket ettirerek kuracağımız denklemin çözümüne…

İşte taşınacak iki kibrit çöpü;12 – 5 = -1“Olan denklem aslında” -2 – 5 = -7 ” şeklinde düzenlenirse doğru sonuç verecektir. Yani taşınacak kibrit çöpü “ 12“numaranın önünde” birOnlar sayının kibrit çöpleridir”.

Peki sadece iki kibrit çöpünü hareket ettirerek doğru çözüme mi ulaştınız, yoksa bu kibrit çöpü bulmacası sizi biraz zorladı mı? Yoksa farklı bir analiz mi keşfettiniz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu