Ekonomi

Kamu bankalarına “Togg’dan özel kredi” çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması şöyle;

Öncelikle neden kamu bankalarımız var? Elbette bu, kamu bankalarının Togg ile kampanya yürütmesi için iyi bir fırsat olacaktır. Buradan kendilerine sesleniyorum tabi ki gerekirse onlarla ortak bir toplantı yaparak ve böyle bir zemin oluşturarak bu adımı atmayı umuyorum. Nasıl evde böyle bir fırsat hazırlamışlarsa, otomobilde de özellikle Togg için böyle bir adım atılabilir. Her zamanki anda tüm endişem, araba kaldırma noktasında Togg’un durumu ne olacak? Talep çok fazla. Ama tüm bunlara rağmen şu anda başta Sanayi ve Teknoloji Bakanım olmak üzere tüm Togg yönetimiyle görüşüyoruz ve ardından hızla kamu bankalarımızı ortaya çıkarıyoruz çünkü önümüzdeki süreçte inşallah bir milyon Toggs yollarda olacak. 7 yıl.

Bu ne anlama gelir? O yüzden umarım Togg’u yollarda görmek bize ayrı bir keyif verir. Tabii ki, onları geliştirmek için, yani şu anda, elbette, bu akıllı bir araçtır. Ayrıca güçlü bir motoru var.
Onlarla bunun hakkında gerçekten konuşmak istiyorum ve bu, Togg’un savaş gemisini de inşa edebilir misin? Ofis araçları için olabilir, iş adamları için olabilir. Yani bu bir rica. Örneğin BMW’de ilk başta böyle bir durum yoktu ama sonra BMW bu zırhlı aracı yaptı. Mercedes şu anda zırhlı araçlara en uygun olanıdır. O da her zaman onu geliştirme ve ilerletme çabası içindedir. Bakın mesela Maybach başta farklıydı, sonra Maybach bu zırhlı araçta bile yeni geliştirmelerle yeni adımlar attı. Togg’un da benzer adımları atmaması artık mümkün değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu