Ekonomi

VİOP’ta endeks kontratı güne düşüşle başladı

Açılış seansında Haziran vadeli işlem sözleşmesi, bir önceki normal seans kapanışının yüzde 0,4 altında 6.406,75 seviyesinde işlem gördü.

Dün satış rotası izleyen endeks kontratı, normal seansı önceki kapanışının yüzde 1,2 altında 6.432,50 puandan kapattı. Endeks kontratı akşam seansında 6.417 puana geriledi.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) yarın politika faizini sabit tutabileceği beklentisiyle küresel borsalarda olumlu bir seyir izlendiğini belirterek, gözlerinin bugün ABD’de açıklanacak enflasyon verilerine çevrildiğini belirtti.

ABD’de Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) Mayıs ayında yüzde 4,1’e gerilemesinin beklendiğini belirten analistler, veriyle birlikte varlık fiyatlarındaki oynaklığın artabileceğini söyledi.

Analistler, bugün yurt içinde perakende satışlar, yurt dışında Almanya ve ABD’de enflasyon ve Avrupa’da ZEW ekonomik güven endeksi verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik olarak 6 bin 400 ve 6 bin 300 seviyelerinin dayanak noktası, 6 bin 500 ve 6 bin 600 puanların ise gündemde olduğuna dikkat çekti. endeks sözleşmesinde direnç pozisyonunda.

kuyucakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu