Haber

Tokyo’da Tren Saldırısı ve Yangın: Japon Joker 23 Yıl Hapse Mahkûm Edildi

Japonya’nın başkenti Tokyo’da yolculara bıçakla saldıran ve bir otomobili ateşe veren Kyota Hattori, 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Tokyo Bölge Mahkemesi’nde görülen davada, saldırı sırasında giydiği kostüm nedeniyle “Japonya’nın Joker’i” olarak da bilinen sanık hakkında karara bağlandı.

Karara göre, 31 Ekim 2021’de Keio sınırındaki Shinjuku istikametinde hareket eden trende 1 kişiyi bıçaklayarak ağır yaralayan Hattori, ardından içinde hidroklorik asit bulunduğu tahmin edilen bir vagonu ateşe vererek kazaya neden oldu. 12 kişiyi yaralayan, cinayete teşebbüsten suçlu bulundu. bir yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Japon Devlet Televizyonu NHK’nin haberine göre Hattori, duruşmada kız arkadaşının ayrıldıktan sonra başkasıyla evlendiğini öğrendiğinde şok olduğunu ve aldığı parayı alarak hayatına son vermek için saldırıyı düzenlemeye karar verdiğini söyledi. ölüm cezası

Yargıç Takeshita Yu kararında, saldırıyı “bencil bir saikle gelişigüzel işlenen ve trende çok sayıda yolcuyu hedef alan bir suç” olarak nitelendirdi.

haber-of.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu