Ekonomi

Teva Pharma hisselerinin hedefi büyüme stratejisiyle 17 dolara yükseltildi

Pazartesi günü Jefferies, Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (NYSE:TEVA) için görünümünü güncelledi ve fiyat hedefini 16,00$’dan 17,00$’a yükseltirken hisse senedi için Al notunu korudu. Firma, ilaç şirketinin büyüme stratejisini başarılı bir şekilde yürüttüğünü vurguladı ve piyasa tarafından değerinin altında olduğuna inanılan birkaç unsura dikkat çekti.

Firmaya göre, Teva’nın CEO’su, CFO’su, CMO’su ve Yatırımcı İlişkileri ile yapılan son toplantılar, şirketin markalı ve jenerik ilaç gücünün yanı sıra biyobenzer gelişmeleri ve TAPI biriminin elden çıkarılmasının yatırımcılar tarafından tam olarak takdir edilmediğini ortaya koydu. Firma ayrıca Teva’nın inovasyon hattının şirketin değerlemesini daha da artırma potansiyelini vurguladı.

Teva’nın hisse senedi fiyatında yılbaşından bu yana görülen önemli artışa rağmen, Jefferies hisse senedinin iskontolu işlem gördüğünü düşünüyor. Firma, 2024’ün ikinci yarısının, şirketin hisse senedi katsayısında daha önemli bir artış için önemli bir katalizör görevi görebilecek çok önemli boru hattı okumaları getirebileceğini öne sürüyor.

Firmanın açıklamasında, yaklaşan boru hattı gelişmelerinin potansiyel etkisinin altı çizildi: “YTD’de ~%30’luk bir hareketle bile, Teva iskontolu bir değerlemeyle işlem görüyor ve 2Y24 boru hattı okumalarının daha anlamlı bir çoklu genişleme sağlamak için gereken katalizörü temsil edebileceğine inanıyoruz.”

Teva Pharmaceutical Industries’in yatırımcıları ve paydaşları, Jefferies’in güncellenen fiyat hedefi ve devam eden Al notunun da işaret ettiği üzere, önümüzdeki aylarda şirketin performansını ve boru hattının ilerleyişini yakından takip edeceklerdir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu