Haber

Saadet Partisi Tanıklarının Vakası: Umarız adalet yerini bulur

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde Malatya-Pütürge’de sandık başında öldürülen Saadet Partisi tanıkları Hasan ve İlyas Aktaş’ın katillerine verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının ardından yeniden başlayan davanın duruşması bugün ertelendi. , Kırşehir’de gerçekleştirildi.

Adliye önünde yaptığı açıklamada Hasan Aktaş’ın ağabeyi, 2019 yılında davada 5 kişiye verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarının bozulma gerekçesini bilmediklerini belirterek, “Bu suçluların kurtulmasını diliyoruz” dedi. adalet karşısında cezalandırılsın.”

‘AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI HÂL GÖREVDE’

Aktaş şunları söyledi:

“Bu cinayet Pütürge Belediye Başkanı Mücahit Sülük’ün babası Hacı Sülük, oğlu Ömer Sülük ve torunları Mamu, Hacı Ömer ve Abdulkadir Sülük tarafından planlanmış ve dizayn edilmiştir. Mahkeme sonucunda 5 sanığa 2’si müebbet, 2’si ağırlaştırılmış hapis cezası verildi. Karar 2, Belge 5 yıl önce Yargıtay tarafından onandı, belge kapatıldı.Sonuçların ardından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına indirildi.Sanık Mamu Sülük olay anından beri firarda. Babaları Hacı Sülük’ün sağlık sorunu olmamasına rağmen asılsız raporla köyde özgürce dolaştığını belirten Hacı Sülük, “Geri kalan 3 sanıkla ilgili karar, savcının 91 sayfalık temyiz dilekçesi ile bozuldu. Bu kararların hiçbirinin adalete uygun olmadığını düşünüyor ve kabul etmiyoruz. Bu katliamdan sonra AK Partili belediye başkanı halen görevinin başındadır. Tüm akrabaları katil olan bu belediye başkanını istemiyoruz” dedi.

KARAMOLLAOĞLU: SİYASİ HESAPLARIN ADALETTEN KAÇINMAMASINI UMUYORUZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da önceki gün sosyal medya hesabından davayla ilgili şunları paylaştı:

“31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Malatya-Pütürge’de sandık başında partimizin sandık tanıkları Hasan ve İlyas Aktaş şehit olmuş, Ali Aktaş kardeşimiz yaralanmış, ‘siyaset ve cinayet’ sözleri yan yana gelmiştir. hepimizi derinden sarstı.Yetim çocukların, gözü yaşlı annelerin ve eşlerin katledilmesinin ardından yaşanan süreç daha da vahim!

Ancak bu “azaltma” yeterli olmayacaktı çünkü failler hakkındaki karar çeşitli kılık değiştirilerek bozuldu. Anlaşılan yine ‘indirim’ yapılarak bu ceza azaltılacak ve ikinci bir ‘indirim’ ile çok düşük bir ceza uygulanacak. Herkesin gözü önünde sandıkta iki kişiyi öldürmenin cezası bu olmamalı! Adeta bir lütuf gibi yapılan bu ‘indirimler’in sonunda adalet nasıl bulunacak? Katilin ve mağdurun siyasi görüşlerine göre değerlendirilmesinin adaletle bağdaştırılması mümkün değildir.

Yarın Kırşehir’de görülecek bu davayı avukatlarımız ve örgüt mensuplarımızla çok yakından takip edeceğiz. Umarız adalet yerini bulur ve siyasi hesaplar kanunların önüne geçmez. Ancak aksi durumda Saadet Partisi olarak hukuki ve siyasi mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi herkesin bilmesini isterim. Bir kez daha şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve camiamıza sabır ve başsağlığı diliyorum.” (HABER MERKEZİ)

habercungus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu