Yaşam

Kuruluş Osman 136. Bölüm İzle Ekranı: Kuruluş Osman Son Bölüm Tek Parça Full İzle

ATV’nin nefes kesen tarihi dizisi Kuruluş Osman dördüncü sezonuyla ekranlara gelmeye devam ediyor. Dün akşam 136. bölümü yayınlanan dizinin yeni bölümünde neler yaşandı, büyük merak konusu. Başrolünü Burak Özçivit’in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın yazdığı Kuruluş Osman’ın yeni bölümünü kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için; Kuruluş Osman son bölüm tek parça tam ekran…

Kuruluş Osman 136.son bölümde; Osman Bey ve Alpleri Moğolların elinden kaçmayı başardı.

Osman Bey, Yenişehir’e dönmek yerine Moğollara baskın yapmaya karar verdi. Söğüt’e yapılacak büyük baskın haberi Uç Pazar’ı bomba gibi vurdu. Söğüt’teki zulmün durdurulması gerekiyor.

Yakup Bey, baskın haberini alır almaz Yenişehir’e doğru yola çıkar.

Malhun Hatun ise Yakup Bey’in Osman Bey’in yokluğundan faydalanmaya çalışacağını anlamıştı. Buna karşı bir hamle düşünecek. Orhan Bey çarşıda Holofira’yı gördü. Bu durum onu ​​son derece rahatsız etmektedir. Malhun Hatun ona Bizans’a güvenilemeyeceğini defalarca anlatmıştı. Bu nedenle Orhan Bey ile Holofira arasındaki çekişme açılmak üzeredir.

Saadet Hatun, Holofira’nın kendisine gelin olmasını istiyordu.

Bir yandan da Gonca Hatun üzerinde çalışmaya devam ediyor. Alaeddin’i Yakup Bey’e bağlayan düğüm ise Gonca Hatun olacaktır. Annesi ise şaşkınlığını sürdürüyor. Yakup Bey’in Yenişehir’de hükümdarlık kurma girişimi Orhan Bey’i rahatsız edecektir. Bu gerilimin sonu iyi değil.

Yakup Bey fetih yapmaya karar verdi. Kayı ve Germiyan’la birlikte hareket etmek istiyor.

Bunun için bir ordu hazırlanır. Ordunun başına oğlu Mehmet Bey geçecek. Osman Bey ve alplerinin sığındığı mağaraya yaklaşanlar var. Osman Bey’in mağarada tehlikede olabileceği endişesi onları kuşatmıştır.

Fetih yolunda ilerleyen Mehmet Bey ile Orhan Bey arasındaki gerilim her geçen gün artıyor.

Mehmet Bey, Sancaksızlar’a acımasızca Orhan’ı öldürme emrini verir. Ancak işler beklendiği gibi gitmeyecektir. Osman Bey, ülkesi üzerinde egemenlik kurmaya çalışanlara karşı hiçbir şekilde kendini esirgemeyecektir. Ya özgürlüklerine kavuşacaklar ya da kara topraklara girecekler. Kararlılığı tüm arkadaşları tarafından desteklendi.

Kuruluş Osman Önceki Bölümde Neler Oldu?

Osman Bey’in Moğollara karşı planı nedir?

Olcaytu Han’ın elçisi Uçlar’a geldi. Yakup Bey’den Konya’nın ödediği vergiyi ister. Osman Bey birlik adına bu altını kendisi ödeyecek. Ancak Osman Bey’i rahatsız eden bir şey vardır. Yakup Bey’den askerleri toplayıp orduyu kurmasını ister. Osman Bey’in Moğollara karşı aklında ne var?

Çalınan hazinenin ardından Osman Bey vergiyi nasıl ödeyecek?

Osman Bey, Yenişehir Sarayı’na yapılan baskından sonra daha da ünlenir. Asla sinmeyecek veya hareketsiz durmayacak. Bunu yapanlar bedelini ödeyecek ve fetih durmayacaktır. Ancak Osman Bey de hazinenin çalındığını öğrenir. Osman Bey, Moğolların beklediği vergiyi ödemek için ne yapacak?

Bayanlar arasında işler karışıyor!

Yakup Bey, Yenişehir baskınını duyar ve geçmiş olsun diye onu ziyarete gelir. Malhun Hatun, Saadet Hatun’a dişlerini göstermeye devam ediyor. Bala Hatun’un da sohbete katılmasıyla konu bambaşka bir yere gider. Kadınlar arasındaki gerginlik nerede bitecek?

Saadet Hatun’un yeni hedefi: Holofira!

Saadet Hatun’un gözü Holofira’ya dikilmiştir. Holofira’yı Mehmet’le evlendirerek Orhan’a büyük bir darbe indirmeyi planlıyor. Mehmet ve Holofira’yı hangi bahaneyle bir araya getirecek?

Yüksek çarşıda Holofira’yı gören Malhun Hatun ve Orhan Bey’in tepkisi ne olacak?

Saadet Hatun amacına ulaşabilecek mi?

Saadet Hatun, Gonca’yı Bala Hatun’u ziyaret etmesi için Söğüt’e gönderir. Saadet Hatun’un amacı nedir?

Bala Hatun oğlu için ne yapacak?

Bala Hatun, Alaeddin ile Gonca arasındaki sıkıntıyı Fatma Hatun’dan öğrenir. Fatma’ya göre Alaeddin Bey, Gonca Hatun’a aşıktır. Bala Hatun bunun bir tuzak olabileceğini düşünüyor. Bala Hatun oğlu için ne yapacak? Gonca’ya karşı tavrı ne olacak?

Cerkutay Boran Bey’in yanında!

Cerkutay, Boran’ın sakatlandığı haberini aldı. Boran’ın durumu ciddi. Cerkutay onu görmeye gider. Cerkutay ile Osman Bey ile Alpler arasındaki buzlar eriyecek mi?

Bayındır Bey için işin sonu mu geliyor?

Orhan Bey hazinenin peşine düşer. Hazine Bayındır Bey’in evinde bulunur. Bayındır Bey, altınları çalıp Alpleri öldürmekten suçlu bulundu. Bayındır Bey’in öldürülmesiyle ilgili kararname çıkarıldı. Bayındır Bey’in masumiyeti kanıtlanabilecek mi?

Söğüt’te yangın!

Usta Gera huzursuz. Söğüt’ü kana bulayacak. Usta Gera’nın adamları yangını başlattı. Alaeddin Bey ve Bala Hatun bu yangını söndürebilecek mi?

Osman Bey Moğol zulmünden kurtulabilecek mi?

Moğol’a vergi ödemeye giden Osman Bey, beklemediği bir şeyle karşılaşır. Moğol Komutanı altını alacaktır ama Osman Bey’i göndermeye niyeti yoktur. Osman Bey Moğolların elinden kaçmayı başarabilecek mi?

Kuruluş Osman Bölüm 136 Tek Modül İzleme Ekranı

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜM BİR MODÜL FULL İZLE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu