Teknoloji

Konulara Kaydolan 100 Milyon Kullanıcının Yarısından Fazlasının Platforma Geri Dönmediği İddia Edildi

Geçtiğimiz Temmuz ayında Instagram’ın Threads platformu büyük bir başarı yakalayacak ve Elon Musk, adını “X” olarak değiştirmişti. Twitter için gerçek bir tehdit oluşturur. konuşuldu. İlk başta tam da öyle olacak gibi görünüyordu, çünkü ilk beş gün içinde tamamen oldu. 100 milyon kişi Threads’e kaydoldu.

Ancak görünen o ki bu Konulara üye olanların yarısından bile azı platformda kalmamış, ayrılmış. Bir iş toplantısında kaydedildiği söylenen ses kaydına göre, Meta işvereni Mark Zuckerbergi’nin Threads’i indirip kaydolan 100 milyon kullanıcısı var. 50 milyondan fazla kişinin platformdan ayrıldığını belirtti.

Yine de beklentiyi aştı

Reuters’in iddia ettiği gibi bir iş toplantısının ses kaydında Zuckerberg, Threads’in artık tam olarak olmasını istedikleri yerde olmadığını, ancak 100 milyon kişinin yarısından azının platformda aktif kaldığını itiraf etti. beklentileri aşan bir sonuçbelirtilmiş.

Threads kullanımındaki düşüş, Zuckerberg tarafından doğal bir fenomen olarak tanımlandı: “Elbette 100 milyondan fazla kişi katılsa, hepsinin hatta yarısının burada kalması mükemmel olur. Şimdi o noktaya gelmedik. Platformun özellikleri genişledikçe kullanıcı oranı da artacaktır. A arama özelliğiVe İş Parçacığı masaüstü uygulamasıBu yönde iki ekleme olacak.”

Threads Yapıt Direktörü Chris Cox’a göre sitenin, Threads’ten ayrılan kullanıcıları geri dönmeye ikna etmek için daha fazla kalıcılık artırıcı özelliklere ihtiyacı var. Ne düşünüyorsun? Lütfen niyetlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu