Haber

İsrail’in eski İtalya Büyükelçisi Eydar: İsrail ateşkesle ilgilenmiyor, herkes ölecek!

İsrail’in eski İtalya büyükelçisi Dror Eydar katıldığı bir yayında insanlık dışı açıklamalarda bulundu.

Eydar, İsraillilerin diyalogla ilgilenmediğini, Gazze’nin tamamen yok edilmesini istediklerini, bir Yahudi’yi tehdit eden herkesin ölmesi gerektiğini söyledi.

SAVAŞTA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, İsrail’in “Filistinlilere ve onların kutsal değerlerine, özellikle de Mescid-i Aksa’ya yönelik” süregelen ihlallerine tepki olarak 7 Ekim sabahı kapsamlı bir saldırı başlattı.

İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne yoğun hava bombardımanına başladı.

İsrailli yetkililer, Gazze’den düzenlenen saldırılarda askerlerin yanı sıra 1.400’den fazla İsraillinin öldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in saldırılarında 3 bin 457’si çocuk, 2 bin 136’sı kadın olmak üzere 8 bin 306 Filistinlinin öldürüldüğünü, 21 bin 48 kişinin de yaralandığını bildirdi.

İsrail bombardımanında Gazze’de 35, Lübnan’da ise 1 gazeteci hayatını kaybetti.

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yoğun saldırıları nedeniyle bölgedeki sabit hat, cep telefonu ve internet iletişim hizmetleri durma noktasına geldi.

İsrail ordusu, 26 Ekim’den itibaren sınırlı kara saldırılarını genişletmeye başladı ve hava bombardımanının dozunu daha da artırdı.

Binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze’deki sağlık tesisleri de İsrail ordusu tarafından hedef alındı.

İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 122 Filistinli hayatını kaybetti, yaklaşık 2 bin Filistinli ise yaralandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu