Haber

İsrail’in Batı Şeria’ya düzenlediği hava saldırılarında 13 Filistinli hayatını kaybetti

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNWRA), İsrail’in Batı Şeria’nın doğusunda 28 saatlik hava saldırısı düzenlediğini ve Nur Şems Mülteci Kampı’nın vurulduğunu duyurdu. Saldırılarda 5’i çocuk 13 kişi hayatını kaybetti.

UNWRA’dan yapılan açıklamada, “5’i çocuk en az 13 Filistinlinin öldüğü bildirildi. UNRWA okul, sağlık ve katı atık toplama gibi hizmetleri askıya almak zorunda kaldı. İlk değerlendirmelere göre bir kısmı olmak üzere yaklaşık 50 ev hasar gördü. ağır hasar gördü, kamptaki yollar ise hasar gördü.” “Elektrik, su, internet ve kanalizasyon ağları da etkilendi. UNRWA, bazı evlerin askeri amaçlarla kullanıldığı ve sakinlerini ciddi tehlikelere maruz bıraktığı yönünde raporlar aldı.”

BATI Şeria’da 2023’te 270 FİLİSTİNLİ ÖLDÜ

UNWRA, Batı Şeria’da 2023 yılında 270 Filistinlinin öldürüldüğünü belirterek, “Bu yıl Batı Şeria’da yüzde 20’si çocuk, yarısından fazlası mülteci olmak üzere 270’den fazla Filistinli öldürüldü. Bu rakam daha yüksek” dedi. 2012’de rutin olarak veri toplamaya başladığımızdan beri.” Nur Şems kampındaki bu son olaylar, Gazze’deki çatışma nedeniyle zaten yüksek olan gerilimi daha da alevlendirecek gibi görünüyor. Yalnızca Batı Şeria’da 7 Ekim’den bu yana en az 82 Filistinli öldürüldü. Öldürüldü.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu