Yaşam

Hakan Peker takipçisinden şikayetçi: 13 yıl hapis isteniyor

Müzisyen Hakan Peker, sosyal medyadan kendisine bildirim gönderen ve yanıt alamayınca aşağılayıcı yorumlar yapan bir takipçisinden şikayetçi oldu. 34 yaşındaki Tuğba B. hakkında “halkın huzur ve sükununu bozmak”, “hakaret” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından 13 yıl 11 ay hapis cezasıyla dava açıldı.

Dava kapsamında sanık Tuğba B.’nin 480 ayrı hesap açarak şarkıcıya ısrarlı mesajlar gönderdiği belirlendi.

Sabah gazetesinin haberine göre, İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davaya Hakan Peker’in avukatı katılırken, Peker’e platonik aşk besleyen Tuğba B. katılmadı.

Makeme hakimi, sanık Tuğba B.’nin ifadesinin alınması için ikamet ettiği Kocaeli’ndeki mahkemeye yazı yazıldığını ancak sanığın davanın asıl mahkemesinde ifade vereceğini söylediğini bildirdi.

Şarkıcı Peker’in avukatı, sanıkla ilgili şikayetlerinin devam ettiğini kaydederek, “Zorla tutuklanmasına karar verilsin. Dava açıldıktan sonra benzer işlemler yaptığı için yeni soruşturmalar açıldı. Biz de görevden uzaklaştırma kararı aldık. aile mahkemesinden ve ihlalden dolayı cezalandırıldı.”

Mahkeme, sanığın bir sonraki duruşmaya mazeretsiz olarak katılmaması halinde hakkında tutuklama kararı çıkarılacağını ve duruşmaya getirileceğini bildirdi. Duruşma ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu