Haber

Gürsel Erol, Manavgat’ta Yapılan Evleri Elazığ’daki Deprem Evleri ile Karşılaştırdı: “Elazığ Gücümüzde Örnek Şehir Olacak”

DOĞANCAN KARATAŞ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 2021’de Manavgat’ta çıkan yangının ardından mağduriyetleri gidermek için yapılan afet evleri ile Elazığ’da yapılan deprem evlerini karşılaştırdı. 20 yıldır AKP’ye destek veren Elazığ’ın hak ettiği bedeli görmediğini ifade eden Erol, “Ancak Elazığ hükümetimizde imarda pilot il ilan edildiğinde sahipsiz bir şehir olmaktan çıkacak. örnek şehir.”

Yazılı bir açıklama yapan Gürsel Erol, 2021’de Manavgat’ta çıkan yangının ardından mağdurları rahatlatmak için yapılan afet evlerini Elazığ’da yapılan deprem evleriyle karşılaştırarak, 20 yıldır AKP’ye destek veren Elazığ’ın bedelini görmediğini belirtti. hak ediyor.

“20 YILLIK DESTEK GEREKLİDİR”

CHP Milletvekili Erol, “Elazığ yaklaşık 20 yıldır mevcut hükümeti destekliyor. Kurulduğu günden bu yana hep AKP’den yana duruş sergiledi. Ancak bunu değiştireceğiz. Bu kadar büyük bir örnek yok. Destek karşılıksız kalıyor Daha önce de söylediğim gibi Elazığ “Türkiye’nin bakan atamadığı tek iktidar dönemi AKP dönemidir. Bırakın bakanı, bu aziz şehrin çok basit konularda bile ayrımcılığa uğradığını açıkça görüyoruz” dedi.

“ELAZIĞ MANAVGAT’TAN NE KADAR AZ OLUR”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ koordinasyonunda Manavgat’ta yapılan afet evlerini Elazığ’da yapılan beyin sarsıntısı evleriyle karşılaştıran Erol, Elazığ’da çok işe yaramaz ve uygun olmayan evlerin yapıldığını vurguladı. sağlıklı bir yaşam alanı olmaktan. Erol’un açıklaması şöyle:

“Elazığ metruk dediğimizde bazı arkadaşlarımız anlayamıyor. Bugün Manavgat’ta yapılan evleri hepimiz görüyoruz. 2 katlı evler o bölgenin mimarisine ve ihtiyaçlarına göre yapılıp teslim edildi. Elazığ’da temeli atılmamış evler.Ayrıca yapılan evler yaşam alanıdır.Bu meskenlere barınaktan daha fazlası diyorlar.Bu meskenlere köy evi diyorlar.Bu binalar bir köyün ihtiyacını nasıl karşılayacak?Defalarca sorduk. ilimizde yapılan bu köy evlerinin bizim yerel mimarimize uygun olmadığını, köy yaşamının ihtiyaçlarını karşılayamayacağını defalarca söyledik. Ancak bildiklerini yaptılar. Bugün ise ciddi memnuniyetsizlikler ve birçok yeni sorun ortaya çıktı. .

“ELAZIĞ BAŞKALARININ ORTAMI DEĞİL, ÖRNEK BİR ŞEHİR OLACAK”

Elazığ, siyasi arenada her zaman değerli bir güce sahip bir şehir olarak Türk siyasi tarihine damgasını vurmuştur. Bu iktidar döneminde adeta sahipsiz bırakılmıştır. Ama kısa bir süre sonra Elazığ yönetimimizde kalkınma için pilot il ilan edildiğinde terkedilmiş bir şehir değil, model bir şehir olacak. Her alanda haklarının cesurca savunulduğu, taleplerini her masada ileten, taleplerine cevap bulan bir il olacaktır.”

ofhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu