Ekonomi

Dogecoin (DOGE) gerçekten aya gidiyor

Pittsburgh merkezli havacılık şirketi Astrobotic, aya fiziksel bir görev başlattı. Dogecoin( DOGE ) token göndermeyi planlıyor. Böylece önde gelen sandık jetonu gerçekten aya yükselecek.

Dogecoin (DOGE) için Kilometre Taşı

2007 yılında kurulan ve merkezi Pittsburgh’da bulunan Astrobotic, uzay görevlerini daha uygulanabilir ve uygun fiyatlı hale getirme konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Bilim, keşif ve ticarete odaklanan şirket, özellikle ay görevlerine ağırlık vererek kendisini gelişmekte olan uzay araştırmaları alanında önemli bir oyuncu olarak konumlandırdı.

47 bin metrekarelik bir komplekste faaliyet gösteren Astrobotic, ay lojistiğine adanmış dünyanın en büyük özel tesisine sahip. Bu tesis, iniş araçları, geziciler ve otonom uzay aracı navigasyon sistemleri de dahil olmak üzere çeşitli uzay teknolojilerinin üretimi ve işletilmesi için bir merkez görevi görüyor.

23 Aralık 2023’te gerçekleştirilmesi planlanan görev için United Launch Alliance’ın Vulcan Centaur roketindeki DHL Moonbox hizmeti kullanılacak. 2015 yılında DOGE topluluğu tarafından finanse edilen bu girişim, kripto para biriminden ilham alan değerli bir kilometre taşını temsil ediyor. internet memleri tarafından.

Konuyla ilgili duyuru DOGE topluluğunun X sosyal medya platformundaki hesabından yapıldı.

Bitcoin(BTC) de gönderilecek

Bu ay sadece DOGE değil Bitcoin (BTC) de taşınacak. Misyon aynı zamanda şimdiye kadar çıkarılan ilk Bitcoin bloğu olan Genesis bloğunun bir kopyasını da içerecek. Bitcoin Magazine tarafından düzenlenen bu çalışma, misyonun kripto para birimi tarihinde bir dönüm noktası olma durumunu daha da güçlendiriyor.

Aya kripto parayla yolculuk yeni bir kavram değil. 2022 yılında DOGE’un tekrar Ay’a gönderilmesi planlandı ve tamamı DOGE tokenleri ile finanse edilen bir SpaceX görevi hazırlandı. Ancak öngörülemeyen koşullar nedeniyle görev ertelendi. Bu görevin artık Ocak 2024’te tamamlanması planlanıyor.

Bu haberi yazdığım sırada DOGE fiyatı 0,08 dolardan işlem görüyor.

Bu yazı ilk olarak Paranfil’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu