Ekonomi

CHP’li Bolu Belediye Başkanı: Erdoğan’ın heykelini dikeceğiz

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi durumunda heykelini dikeceğini açıklamasına ilişkin, “Heykelini dikeceğiz tamam. Söz verdiysek dönmeyeceğiz.” söz konusu.

Bolu Belediye Meclisi’nin ilk toplantısı Haziran 2023’te yapıldı.

Toplantının açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı seçimine değinen Özcan, “Kazanan Sayın Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Az farkla da olsa kazandı. Kazanmasaydı Kılıçdaroğlu kazanacaktı” dedi. söz konusu.

Ardından AK Parti ve MHP’li belediye meclis üyeleri, Özcan’ın Mayıs meclis toplantısında Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi halinde heykelini dikeceğini söylediğini hatırlatarak, yerin gündeme alınması için dilekçe görüşüldü.

Bunun üzerine Özcan, “Heykelinizi dikeceğiz tamam. Söz verdiysek dönmeyeceğiz” dedi. söz konusu.

Erdoğan’ın Bolu’da en çok Dörtdivan’da oy aldığını ifade eden Özcan, “Oyların yüzde 90’ını aldı. O halde Dörtdivan Belediyesi ile görüşelim yer gösterelim. En görünen yer Köroğlu Dağları. Oraya ekelim. Bolu’da olsun isterseniz karar verelim.En yüksek oyu Çivril aldı ama boşluk kaldı.O yüzden Dörtdivan Belediyesi’nden haber bekliyorum.Ben bozkurt dikecektim.” sözünü kullandı.

“Söz Verdiğimizde Başkasına Yaptırmıyoruz”

Özcan’ın sözleri üzerine MHP’li Belediye Meclis Üyesi Necdet Çakır da şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımızın heykelinin yanına Bozkurt heykelini dikelim. Cumhurbaşkanımızın heykelinin dikileceği yeri belirleyelim. Belediyemizin maddi sıkıntıda olduğunu biliyoruz. Onun için yeri siz belirleyin. İl Başkanımız İlhan İlhan. Bey, heykeli kendisi üstlenecek. Belediyeye yük olmayacak. Bolu Belediye Başkanı olarak burada sözünüzü yerine getirmenizi bekliyoruz.”

Özcan ise Erdoğan’ın heykelini kendilerine yapacaklarını belirterek, “Söz verdiğimizde başkasına yaptırmayacağız” dedi. dedi.

Yeri belirleyip kendilerine bunu söyleyeceğini belirten Özcan, sözünü tutacağını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu