Haber

Canik Belediyesi Zabıta Ekipleri Fırınları Tek Tek Denetledi

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe halkının ramazan ayında güvenle sağlıklı gıda tüketebilmesi ve alışveriş yapabilmesi için ilçe genelindeki fırınlarda denetimlerini sürdürüyor.

Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ramazan ayı nedeniyle ilçe genelinde faaliyet gösteren fırınlara yönelik yoğun denetimlerini sürdürüyor. İlçede fırın ve unlu mamuller üreten işletmelere ağırlık veren Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlıklı gıda ve unlu mamuller tüketebilmesini sağlamak amacıyla fırın ve unlu mamuller üreten işletmelerde hijyen, ağırlık ve fiyat-tarife uygunluk kontrolleri yapıyor. sadık bir ortamda alışveriş yapın. İlçe halkının ramazan ayının başından itibaren yaşayabileceği mağduriyet durumuna karşı ilçedeki fırın ve fırın üreten işletmeleri tek tek denetleyen Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, depolama alanlarının uygunluğunu da denetliyor. atölyelerde. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, vatandaşların sağlığını tehdit edecek şekilde ilçede pide ve ekmek satışına asla izin verilmediğini söyledi.

 

Ağırlıklar Hassas Terazilerle Kontrol Edilir

Ramazan ayı boyunca ilçedeki fırın ve unlu mamülleri sıkı bir şekilde kontrol eden Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlıklı ve inançlı bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için büyük bir özveriyle denetimlerini sürdürüyor. Ramazan ayının ilk gününden bu yana ilçede fırın ve unlu mamuller üreten işletmelerin denetimini titizlikle sürdüren Canik Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırınlarda satışa sunulan pide ve ekmeklerin ağırlıklarını hassas terazilerle denetliyor. Pide ve ekmeğin satışa sunulduğu tezgahların hijyen ve sistem durumunu da kontrol eden ekipler, usulsüz satışa izin vermiyor.

 

Depoları Kontrol Etme

Fırınlarda ve unlu mamuller üreten fabrikalarda üretim basamağında kullanılan aletler, paslanmış bezler ve üretimde çalışan çalışanların kıyafetlerinin uygunluğu konusunda denetim yapan Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ayrıca oluşturulan depo alanlarında da denetim yapıyor. atölyeler Ekipler, hazırlanan işlerin uygun olmayan koşullarda saklanmaması ve saklanmaması konusunda özellikle işletme çalışanlarına uyarılarda bulunuyor.

“Vatandaşlarımızın Ramazan ayını sağlıklı ve güvenli bir şekilde geçirmeleri için sahadayız”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede denetimlerin devam ettiğini ve ramazan ayı nedeniyle denetimlerin artırıldığına değinerek, “İlçemizde sağlıklı ve inançlı bir alışveriş ortamı sağlamak adına denetimlerimizi sürdürüyoruz. Özellikle ramazan ayı nedeniyle ilçemiz genelinde fırın ve unlu mamüller üreten işletmelerde denetimlerimizi artırdık. Gruplarımız ile bu işletmelerde kilo ve hijyen fiyatlandırma kontrolleri yapmaktayız. Halkın sağlığını tehdit edecek veya zayıf vaziyette pide ve ekmek satışına asla izin vermeyiz. Vatandaşlarımızın Ramazan ayını sağlıklı ve inançlı bir şekilde huzurlu bir şekilde geçirmeleri için alandayız. Halkımızın güvenliği için kontrollerimiz devam edecek” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu