Haber

Bakan Kurum: ‘Yarım Biz’ kampanyasına 666 bin başvuru yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, seçim çalışmaları kapsamında Kartal, Maltepe, Ataşehir ve Kadıköy ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. İlçe ziyaretlerinde konuşan Bakan Kurum, “‘Yarımız’ kampanyamıza bugün itibarıyla 666 bin bağımsız birim başvurdu.”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Kartal, Maltepe, Ataşehir ve Kadıköy ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Kurum ilçeleri ziyaret ederken vatandaşları selamlayarak çocuklara oyuncak dağıttı.

“151 BİN BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN İNŞAATINA BAŞLADIK”

İlçe ziyaretlerinde konuşan Bakan Kurum, depremlerin Kahramanmaraş’taki etkileri hakkında konuştu. Kurum, “Kıymetli kardeşlerim, biliyorsunuz 6 Şubat’ta yaşadığımız depremden 11 ilimiz etkilendi. 11 ilde 14 milyon vatandaşımızı etkileyen deprem 85 milyonu, 85 milyon da tüm illerimizi etkiledi. Bitirmek için gece gündüz çalışıyoruz.Ve deprem sonrası başlattığımız Cumhuriyet tarihinin en büyük konut seferberliği olan konut seferberliği kapsamında 151 bin bağımsız bölümün inşaatına başladık inşallah. İlk etapta 319 bin konutu, ardından ilk etapta 650 bin konutu, ardından 650 bin konutu da hak sahibi kardeşlerimize yapacağız, teslim edeceğiz” dedi.

“‘YARISI BİZDEN’ KAMPANYAMIZ İÇİN TAM 666 BİN BAĞIMSIZ TARAF BAŞVURDU”

Kartal’da vatandaşlarla bir araya gelen Murat Kurum, İstanbul’daki riskli yapılardan bahsetti; “‘Yarımız’ kampanyamıza bugüne kadar 666 bin bağımsız bölüm başvurdu. Bu kapsamda İstanbul Kartal’da siz Kartallı kardeşlerimize sözümüzdür. 39 ilçemizi hep yaptık, yaşattık. 963 mahalle hizmet ve çalışmalarımızla İstanbul’umuzu bundan sonra kimsenin insafına ve acziyetine bırakmadık, bırakmayacağız.”

” VATANDAŞIMIZI BİRLİKTE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Maltepe’de kentsel dönüşüm başlatacaklarını anlatan Bakan Kurum, “Cumhurbaşkanım bize ‘Sayın Bakanım, Küçükyalı, Çınar’da bir kat verildiğinde kendi kendine dönüşüyor’ dedi. “İdealtepe ve Altuntepe mahallelerimizde bir çalışma başlattık ve inşallah bu alanlarda vatandaşımızın istediği o katı rezerv alan ilan ederek vereceğiz ve vatandaşlarımızla birlikte dönüştüreceğiz. Rezerv alanı ile birlikte kanunun getirdiği muafiyetlerden vatandaşlarımız ve kardeşlerimiz yararlanacak” dedi.

“BU ZOR, İŞ BİLMİYORLAR”

Muhalefeti eleştiren Bakan Kurum, şunları ekledi:

“Metro yapacağız diyorlar metro yok. Bahar gelecek diyorlar biz Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de bahar görmedik. Ne gördük yalancı bahar gördük, otobüslerin açık kaldığını gördük. Yol, yollar karda kapandı. Bitmeyen metro sınırlarını gördük. Her şeyi gördük ama yapılan işleri ve hizmetleri göremedik. Felaketler olur, tatile giderler. Meydanlarda millete seslenirler, bu sözleri tutmazlar. İşte yine her türlü entrika, kaset ve kumpasla yapıyorlar. İşte görüyoruz. Kasetlerle geldiler, hala kaset siyaseti yapıyorlar. Eser, Hizmet yok. Ama biz 21 yıldır milletimize verdiğimiz sözleri tuttuk. Temelini attığımız metro istasyonlarındaki kazıları doldurdular. Çiçeklerle süslediğimiz dikey bahçelerimizi söktüler. Esenyurt metrosu biz onlara verince yüzde 1 ilerledi. Maliye hazır, para hazır, her şey hazır. Bir iş, o işi yürütmek. 4 koca yılda sadece yüzde 4 ilerleme. Tüm ilerleme yüzde 5 olmuştur. Çekmeköy’e gidiyoruz, Çekmeköy’de yapması gereken kavşağı yapmıyor. Neden? Bin dereden su getirir. Üsküdar’a gidiyorsunuz. Üsküdar’da yine protokolle yapılması gereken altyapıyı yapmıyorlar. Sebep yok. Sancaktepe’ye gidiyorsunuz metro yok. Tuzla’ya gidiyorsunuz normalde bu zamana kadar bitmesi lazım bir daha yapmadı. Ataşehir’e gidiyorsun, aynı şey. Ümraniye’ye gidiyorsunuz, İstanbul’un çocukları burada çalışsın, İstanbul finans merkezi olsun diyoruz, oraya bir metro istasyonu planlıyoruz. Merhum Kadir abi başlatıyor, hala bitiremediler. Finans merkezini 65 milyar liralık yatırımla bitirip hizmete açtık. Bitiremezler. Vasıfsızlar, ticaretten acizler. Tıpkı anlayış gibi işte baharı vaat ediyorlar. Bu millet senin baharından ne gördü ki şimdi baharı senden beklesin?

“TÜM ANNELERİMİZİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM”

14 Mayıs’ta yapılacak Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Anneler Günü’ne denk geldiğini belirten Kurum, “İşte o gün milletimiz sandığa gidiyor. O gün annelerimizin günü, ayaklarının altına cennet serildi.” Ayaklar.Bizi buradan ayağa kaldırmak,devlete,vatan ve millete hayırlı bir evlat olmak istiyorum.Başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum. Kazanın! Bütün annelerimiz kazanacak. Türkiye’nin lideri, milletin lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kazanacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu