Haber

Aydın’da 59 aranan zanlı yakalandı

Aydın’ın Didim ilçesinde çoğunluğu dolandırıcılık olmak üzere 59 aranan kaydı bulunan ve toplam 15 yıl 4 ay 120 gün hapis cezasına çarptırılan şüpheli, polis ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Didim KOM Şube Müdürlüğü ekipleri suç ve suçlularla ilgili çalışmalarını sürdürürken, 59 farklı suçtan aranan şüpheliyi takip, tespit ve titiz çalışma sonucunda yakaladı. Edinilen bilgiye göre; 1 adet başkalarının kimlik veya kimlik bilgilerini kullanma, 11 adet başkasının banka veya kredi kartını izinsiz kullanarak istismar etme, 4 adet başkasını bir malı teslim etmeye veya malı almaya direnmemeye zorlayarak yağmalama, 1 adet BT sistemindeki verileri bozarak, yok ederek erişilemez hale getiriyoruz. Bilgisayar korsanlığı, sisteme bilgi yerleştirme, 1 adet yasa dışı olarak bilgi sistemine girip orada kalma, 17 adet banka veya kredi kuruluşunu araç olarak kullanarak dolandırıcılık, 11 adet bilişim sistemlerini kullanarak hırsızlık, 1 adet dolandırıcılık, 1 adet dolandırıcılık Bir görevin yerine getirilmesini engellemek için direnmek. Kendisini kamu görevlisi veya banka, sigorta veya kredi kuruluşu çalışanı olarak tanıtan 1 kişi, bu kurum ve kuruluşlarla bağlantısı olduğunu, bilişim sistemlerini banka, kredi kuruluşu aracı olarak kullanarak dolandırıcılık yaptığını iddia etti. Kendisini kredi kuruluşlarının çalışanı olarak tanıtarak veya bu kuruluşlarla bağlantılı olduğunu söyleyerek dolandırıcılık ve vergi kanununa aykırı 4 kabahatten aranan KD, toplam 15 yıl 4 ay 120 gün hapis cezasına çarptırıldı. toplam 59 aranan sabıka kaydıyla hapis ve 56 bin 100 TL para cezasına çarptırıldı. Kişi yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheli, işlemlerinin ardından sevk edildiği yetkililer tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu