İş

Aselsan ile Havelsan arasında mutabakat zaptı

Savunma Sanayii Lideri Haluk Görgün, Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol ve Havelsan Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Özdemir Bayraktar Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza törenine katıldı.

Görgün, burada yaptığı konuşmada, firmaların eksik olabilecekleri alanlarda işbirliklerine destek verdiklerine dikkat çekerek, “Bugünkü mutabakat zaptı ile şirketlerimiz arasında yeni bir sinerji yaratılacağına inanıyorum. örtüşen konularda hem şirketlerin hem de ülkenin çıkarları. Anlaşmayla daha verimli olacağız, mükerrerliği önleyeceğiz ve daha iyi önceliklendireceğiz.” “Planladığımız gibi bir süreç geçireceğiz” dedi.

Anlaşmayla sağlanan sinerjinin şirketlerin uluslararası ticaretteki gücünü artıracağının altını çizen Görgün, yurt dışında ulusal ve yerli platformların kullanımının artmasıyla birlikte yeni fırsatların ortaya çıkacağını vurguladı.

Şirketler arası anlaşmaların yaygınlaşacağını belirten Görgün, “Büyük şirketlerimiz arasındaki görüşmeler devam ediyor. SSB’nin sorumluluk ve koordinasyonunda olan vakıf şirketlerimiz ve bağlı şirketlerimiz için İştirakler Koordinasyon Kurulu kuracağız. Kurul, Şirketlerimizin üst düzey yöneticilerinin de yer alacağı bu toplantıya yeni hisse transferleri de burada değerlendirilecek. “Ekosistemimizi sağduyuyla yönetme adımını atmış olacağız” dedi.

“Anlaşmanın işbirliğini ve sinerjiyi artıracağını değerlendiriyorum.”

Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol, savunma sanayinde küresel başarı hikayelerinin başladığının altını çizerek, “Dünya liginde iddialı ürünler üretmek için teknolojiye odaklanmak artık temel stratejilerden biri gibi görünüyor. Bunu güçlendirecek mutabakata imza attık. Muhtıranın işbirliğini ve sinerjiyi artıracağını değerlendiriyorum.” .

Havelsan Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar da anlaşmayla iki şirket arasındaki örtüşen faaliyet alanlarının netleşeceğine dikkat çekerek, “İki şirket olarak geçmişte uyum içinde çalıştık. Birçok ülkede iş ortaklığı yaptık. Ortak kaynakların daha verimli kullanılması ve yatırım mükerrerliğinin önlenmesi amacıyla birçok alanda ana konuları ele aldık.” “Çalışma alanlarımızı belirledik.” söz konusu.

Görgün, Akyol ve Nacar konuşmaların ardından mutabakat zaptı imzaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu