Haber

5. Engelsiz Mikrofonlu Radyo Ödülleri Bağcılar’da sahiplerini buldu

5. Manisiz Mikrofon Radyo Ödülleri Bağcılar’da sahiplerini buldu

İSTANBUL – Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “5. Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri” bu yıl “Şehitler ve Gazze” temasıyla gerçekleştirildi ve 23 kategoride başarılı isimlere ödüller verildi.

Bağcılar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve Türkiye’nin önde gelen radyo yayıncılarını ödüllendiren Manisiz Mikrofon Radyo Ödülleri’nin bu yıl 5’incisi gerçekleşti. Kazananları engellilerden oluşan heyetler belirledi. Sanat, siyaset ve spor dünyasının tanınmış isimlerinin katıldığı görkemli törenle Türkiye’nin en iyi radyocularına farklı kategorilerde ödüller verildi. Radyo dinleyicileri ve engellilerden toplam 986 bin oy alarak kazananların ödüllendirildiği program, Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda gerçekleştirildi. Programa sanat, siyaset, iş ve medya dünyasından önemli isimler katıldı. Rengarenk görüntülere sahne olan görkemli törende, “En İyi Radyo” ve “En İyi Radyo Yayıncısı” olmak üzere 23 kategoride başarılı olanlara ödülleri takdim edildi.

“Engelli vatandaşlarımızın hayatımızda yer almanın ötesinde öncü olmalarını istiyoruz.”

Etkinliğe ev sahipliği yapan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Bu yıl 5’incisini düzenlediğimiz programımızda ‘Şehitlerimiz ve Gazze’ temalı bir başlığı değerlendirdik. Bu anlamda çalışmalarımızın önemli bir merkezinde radyo yayıncılarımıza yer veren radyo camiamıza ve radyo yayıncılarımıza önem veriyoruz.” Biz köklü bir belediyeyiz. İletişimin en önemli unsuru olan radyonun 90’lı yıllardan sonra kullanıldığını çok iyi hatırlıyorum. Hayatımda özel bir yere sahipler. Radyolarla uyurduk, radyo dinlerken uyurduk. Bu akşam 5’incisini düzenlediğimiz ödül törenimizde bir milyona yakın vatandaşımız oy kullandı. Sevgili A iştirakimiz hala radyo yayıncılığının ve radyoların ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir. Bağcılar’da yaptığımız araştırmaya göre hâlâ yüzde 40 mavi yakalı çalışanımız var. Birçoğunun günlük giysi atölyelerinde radyo dinlediğini biliyoruz. Bu boyutuyla Atölyede Radyocular programıyla yüksek maaşlı radyocularımızla atölye ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Dinleyicilerin ilgi ve dikkatle dinlediği radyonun yıldızlarını bir araya getiriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın hayatımızda yer almanın ötesinde öncü bireyler olmalarını sağlayan bir merkez haline geldik. “İnşallah, dilek ve niyetimizin önümüzdeki dönemlerde buradan çok sayıda insanı istihdama katılmaya çekmek olduğunu söylemeliyim” dedi.

5. Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri’nde Engelsiz Mikrofon Ödülü Fatma Şahin’e, Hayata Tutunma Özel Ödülleri Funda Akçağlar ve Abdul Muhsin Çelikten’e, Uzun Ömür Onur Ödülü Zihni Göktay’a, Engelsiz Mikrofon Ödülü ise Zihni Göktay’a verildi. -Ücretsiz Mikrofon Özel Ödülü TRT İstanbul Radyosu Müdürü Ali Fuat Gülmez’in oldu. layık görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu